23 лютого відбувся ІІІ етап обласної учнівської олімпіади з Основ християнської етики. Цього року в олімпіаді взяли участь 118 учасників (учні 8, 9 і 10 класів).

Оскільки олімпіада – подія для учасників далеко не буденна, ми попросили голову журі, канд. філолог. наук пані Галину Сохань, відповісти на декілька запитань:

  • Пані Галино, що дає можливість перевірити олімпіада з християнської етики?
  • На цій олімпіаді учні мають можливість показати свої знання Святого Письма, а також підтвердити розуміння морально-етичної проблематики, яка розглядається на уроках Християнської етики, та розуміння актуальних соціальних і світоглядних питань загалом.

Власне тому я вважаю, що переможцем олімпіади є кожен, хто взяв у ній участь, і показав свою обізнаність з такої широкої тематики. Звичайно, особливо хочу привітати дипломованих переможців, якими стали:

  • серед 8 класів: Кізимишин Марія Василівна (м. Новий Розділ, ЗШ І-ІІІ ступенів №3);
  • серед 9 класів: Грицишин Марія Романівна (м. Дрогобич, СШ №16);
  • серед 10 класів: Хима Софія Михайлівна (Залізничний район м. Львова, СЗШ №77).
  • Що конкретно дає участь у олімпіаді її учасникам, а особливо – переможцям?
  • Ми звикли за участь у конкурсах і змаганнях отримувати якісь конкретні бонуси. Колись такими бонусами для переможців олімпіад були переваги при вступі до вишів. Тепер, коли все вирішує ЗНО, може здатися, що олімпіада нічого конкретного для дитини (окрім диплома учасника) чи школи не дає. Але той факт, що зацікавлення участю в олімпіаді щороку тільки зростає, – свідчить про протилежне. Багатьом подобається брати участь в олімпіаді. Тут учні отримують можливість перевірити свої знання. Отримують стимул додатково займатися, щоб підвищити свою здорову конкурентоспроможність. Також тут учні потрапляють у нове (не шкільне) середовище, де можуть познайомитися з тими, хто має подібні до них зацікавлення.
  • Організаторами олімпіади є Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Філософсько-богословський факультет УКУ та Катехитично-педагогічний інститут УКУ
  • і це тільки плюс. Навіть той факт, що олімпіада відбувається у приміщенні УКУ, викликає додаткове зацікавлення серед учасників. Вони мають можливість побувати там, відчути атмосферу закладу, ближче придивитися до нього і ознайомитися з навчальними програмами УКУ. Можливо, для когось з них це зацікавлення переросте у бажання стати студентом УКУ.

Юлія КОЗІБРОДА