ІV Міжсемінарійна науково-практична конференція в ІФДС. Підсумки

ІV Міжсемінарійна науково-практична конференція в ІФДС. Підсумки

27 – 28 жовтня, в Івано-Франківській Духовній Семінарії імені свщмч. Йосафата відбулась ІV Міжсемінарійна науково-практична конференція на тему: «Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславівських новомучеників».

Організаторами конференції є ректор ІФДС прот. Олесь Будзяк, віце-ректор о. д-р Андрій Чорненко, який є модератором та головним організатором заходу разом із братами Наукового відділу та відділу Зовнішніх зв’язків, що діють у Івано-Франківській Духовній Семінарії

Розпочався захід 27 жовтня Архієрейською Божественною Літургією, яку очолив Преосвященний Владика Йосафат (Мощич) у співслужінні з керівництвом семінарії та гостями. Семінарійни храм сповнився молитвою та благанням за особливу Божу благодать для проведення цієї наукової конференції. Серед запрошених варто відзначити  особливих  гостей – Сестер Служебниць НДМ на чолі з  Генеральною Настоятелькою згромадження – с. Софією Лебедович. Для сестер постать о. Єремії є особливо пошанованою, адже він як співзасновних їх згромадження багато спричинився до його розбудови та поширення.

Під час Літургії Владика уділив дияконські свячення семінаристу ІФДС, який зголосився їхати на служіння до Казахстану. Таке рішення отримало схвальний відгук. Владика побажав семінаристу щасливого служіння на інших теренах. « Цей брат хоче стати хлібом для тих, хто цього потребує, в далекому Казахстані» – сказав до новопоставленого диякона святитель.

Після спільної молитви почалась наукова частина конференції. Головний модератор конференції, віце-ректор ІФДС о. д-р Андрій Чорненко запросив до слова ректор ІФДС прот. Олеся Будзяка, який радо привітав гостей, наголосивши, що отець Єремія Ломницький завжди буде прикладом для кожного з присутніх. Далі до гостей звернулася Генеральна Настоятелька НДМ сестра Софія Лебедович, яка зазначила: « Для мене це велика честь: бути тут. Отець Єремія Ломницький – наш батько. Він має дуже великі заслуги перед народом».

Від імені міського голови Івано-Франківська звернувся заступник пан Олександр Левицький, який радо подякував за теплий прийом та відзначив важливість  існування такого величного закладу духовного типу, як семінарія. Далі від імені ректора Прикарпатського Національного Університету імені Василя Стефаника звернувся пан Олег Білоус, викладач, кандидат політичних наук. Пан Олег зазначив, що ІФДС та ПНУ дуже добре співпрацюють уже довгий період часу. Багато викладачів мають лекції і у Богословському Університеті. Також на конфренції були присутні представники Білоруської Греко-Католицької Церкви.

Після урочистостей і вітальних слів розпочалось пленарне засідання, на якому з доповідями виспули викладачі Івано-Франківського Богословського Університету та інші запрошені гості. Після загальної дискусії відбулась організована екскурсія по Івано-Франківську, і на цьому перший день конференції було завершено.

Другий день розпочався у семінарійному храмі з утрені та Божественної Літургії, яку очолив віце-ректор ІФДС о. д-р Андрій Чорненко. 28 жовтня було заплановано другу частину конференції – обговорення в групах.  Організатори сформували три секції обговорення, на яких доповідали семінаристи від керівництвом модераторів груп. На засіданнях учасники мали можливість познайомитись ще ближче з постатьтю о. Єремії Ломницького та обговорити вчорашній день засідання. Праця в групах була досить ітенсивною та насиченою, адже на кожній із секцій було представлено близько 10 вузькоспеціалізованих доповідей від семінаристів усіх семінарій.

Плідна праця в групах вилилась у цікаву дискусію після секційних засідань, де модератори, представляючи групові напрацювання, систематизували історичні та богословські дослідження як особи о. Єремії Ломницького, так і цілої історичної епохи та всього його оточення.

На завершення, після спільного обговорення і представлення результатів роботи о. д-р. Андрій Чорненко звернувся до всіх учасників та подякував за спільну молитву та наукову працю, принагідно згадавши про наступну – V міжсемінарійну наукову конференцію, яка повинна відбутись у 2018 р. в Тернопільській Вищій Духовній Семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого.

Найближчим часом у ІФДС планується публікація матеріалів конференції для того, щоб з ними могло ознайомитися якомога більше число зацікавлених осіб.

За матеріалами сайту Івано-Франківської архиєпархії