Освітня програма формує фахівців, які можуть стати промотарами християнського виховання та служіння. Студенти, випускники та викладачі розповіли, чого можна навчитися на катехитичних курсах і як вона впливає на життя студентів.

Василина Томишинець працює бухгалтером в одній із київських туристичних агенцій. Також вона випускниця катехитичних курсів Катехитично-педагогічного інституту УКУ, яку на навчання направив священик для вивчення катехитичних навичок у роботі з дітьми. Проте, отримані знання допомагають Василині у роботі з пораненими воїнами. Випускниця розповідає, що на курсах найбільше її вразила майстерність викладачів, які з радістю діляться знаннями, і водночас є простими та щирими:

«На катехитичних курсах нас навчили слухати, ділитись знаннями з іншими, організовувати відвідини поранених. Катехитично-педагогічний інститут відкриває нові обрії, можливості, вчить бути собою і вчить не боятися. Проте, найважливіше, чого тут вчать – відчувати себе дитиною Божою і бачити дитину Божу в ближніх. Всі навички, які тут отримала, я застосовую у повсякденному житті і у служінні пораненим військовим».

«Коли я виходжу з лекцій – то відчуття, наче побувала в Раю».

Історикиня, авторка книги з історії для дітей, тренерка з плавання в Національному університеті фізичного виховання та письменниця Ніколенко Леся у своїй п’ятдесят три роки навчається на другому курсі бакалаврської програми з катехитики. Жінка розповідає, що завдяки навчанню більше пізнає себе та слово Боже. Леся акцентує, що на програмі навчаються особливі люди з глибокою духовністю:

« Я закохана в цей  університет. На пари я йду як на свято, адже процес навчання тут – дивовижний.  Щодня бачу результати навчання: стаю ввічливою, приємною до людей. Люди, які оточують мене, тепер кажуть мені: «Ви завжди усміхнена і щаслива», –  і мені приємно від цього.

Леся Ніколенко розповідає, що вступила на катехитичні курси, адже хоче, щоб люди, які її оточують ставали кращими, а для цього потрібно культурно і красиво розповідати про слово Боже:

«Я скрізь розповідаю про слово Боже і відчуваю, що моє слово доходить до людей, і я від цього щаслива. Людина повинна черпати скарби духовного світу, адже людина без духовності – це людина без манер, тобто вона не відповідає образу людини і не розуміє морального кодексу.  А якщо жити згідно цього кодексу, то всі дороги відкриваються».

«Я стала сміливішою»

Одна з випускниць катехитичних курсів, Любов Михайлюк знайшла себе у благодійному фонді, який працює нині над відкриттям екуменічного проекту, просвітницького центу “Родинна світлиця”. Любов розповідає, що насправді не вона обрала програму, а програма знайшла її.

Любов акцентує, що найбільше у навчанні сподобалося живе спілкування з Богом в особі однокурсників, студентів, викладачів, кураторів і відчуття цілісності зі сотвореним світом. Також розповідає, що після закінчення програми відчула професійний та особистісний розвиток:

«Я стала сміливішою у своїх висловлюваннях, кроках, діях. Також стала терпеливішою до ближнього, отримала професійні навички з педагогіки та психології. Все це я щодня застосовую у праці».

«Це можливість почерпнути з криниці богословських знань»

Одним із викладачів катехитичних курсів є о. Петро Жук, голова Катехитичної Комісії Київської Архиєпархії. Отець Петро зазначає, що часто люди хочуть допомогти ближнім пізнати Боже слово, але їм бракує професійних знань, натомість бакалаврська програма дає можливість послужити Богу через навчання віри ближніх:

«Впродовж навчання на нашій програмі ми даємо можливість почерпнути з криниці богословських знань, які Церква збирала впродовж 2000 років. Здебільшого, – це богословські дисципліни, які читають викладачі УКУ та викладачі Київської Духовної Семінарії. Студенти в нас різного віку – від молоді до людей у золотому віці».

Отець Петро, розповідаючи про мотивацію вступати на катехитичні курси зазначив, що вони або ставлять за ціль пізнати Бога через богословську науку, або навчитися ділитися знаннями про Бога з іншими:

«Це навчання більше для особистісного досвіду. Але ми також навчаємо, як проводити катехизацію і якщо людина відчуває, що може поділитися своїм досвідом, то вона ним ділиться».

Навчання  на катехитичних курсах в м. Києві стартує  27 жовтня 2017 року. Катехитично-Педагогічний Інститут Українського Католицького Університету пропонує наступні спеціалізації: катехит, провідник християнських спільнот, вчитель предметів духовно-морального спрямування.

Навчання відбувається дві суботи в місяць в приміщенні Катехитичного осередку при Патріаршому Соборі Воскресіння Христового. Після закінчення навчання студенти отримують диплом бакалавра та мають можливість продовжити навчання на магістерській програмі.

Заяви та документи можна подавати до 21 жовтня 2017 року в приміщенні Катехитичного осередку при Патріаршому Соборі Воскресіння Христового.

Тел. для довідок 067 – 37- 38- 670, catechetical.ucu.edu.ua

За матеріалами сайту Українського Католицького Університету