У Львові завершилась Всецерковна катехитична конференція

У Львові завершилась Всецерковна катехитична конференція

Протягом двох днів спільно працювали і молилися відповідальні за катехитичне служіння з усієї України та Європи. Це друга катехитична конференція із ряду запланованих; перша відбулася в Прудентополісі (Бразилія) для відповідальних за катехитичне служіння в Аргентині та Бразилії. 

Основна мета цієї серії конференцій – проаналізувати стан катехитичного служіння в УГКЦ, сформувати візію і пріоритети катехитичного служіння у наступному десятилітті на патріаршому, митрополичих та єпархіальних рівнях.

Під час відкриття конференції делегатів привітав Блаженніший Святослав, наголосивши, що катехитичне служіння входить у шість пріоритетів стратегії розвитку Церкви «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Катехизація є пріоритетом парафіяльного життя і служіння. Також Блаженніший вказав інструменти, які Церква пропонує для оживлення катехитичного служіння.

Участь у конференції взяли понад 80 осіб: духовенство, монашество, миряни, активно задіяні в катехитичному служінні Церкви. Спільно з ними працювали і молилися Владика Петро (Стасюк), голова Патріаршої катехитичної комісії, Владика Гліб (Лончина), Єпархєпрхії Пресвятої Родини в Лононі, Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців-католиків в Італії.

Увазі присутніх були представлені доповіді на тему «Маємо Катехизм УГКЦ: що далі?», яку виголосив Владика Петро (Стасюк), Катехиза і Святе Письмо (о. д-р Іван Січкарик), Катехиза і літургія (о. д-р Василь Рудейко); були запрезентовані 1 і 2 томи «Міжнародного біблійного коментаря» (о. д-р Юрій Щурко) та напрацювання до Катехизму молоді «Ми йдемо з Христом» (п. Назар Дуда).

Під час засідань конференції було представлено стан катехитичного служіння у Великобританії, Польщі, Австрії, Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі, Швейцарії, Італії, Іспанії та Україні.

Учасники активно працювали в групах, обговорюючи ключові проблеми, формуючи пріоритети катехитичного служіння, та представили свої напрацювання на пленарному засіданні.

Пропонуємо Вашій увазі фоторепортаж із конференції.