У липні 2017 р. у м. Дрогобичі відбувся літній християнський табір «Великого Бажайте!». У таборі взяло участь майже п’ятдесят дітей віком від 8 до 14 років. Організаторами табору були Патріарша катехитична комісія УГКЦ та Катехитично-педагогічний інститут УКУ. 

Провідники табору – викладачі і студенти Катехитично-педагогічного інституту УКУ й Кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ. Методичною основою для проведення занять послужив посібник Великого бажайте! Блаженства у житті Патріарха Йосифа Сліпого. Методичні матеріали для проведення тематичних зустрічей про блаженства, що вийшов друком у видавництві «Колесо» у 2017 р.

Впродовж усього табору панувала атмосфера сімейного затишку, щирості, взаємної підтримки і відповідальності. Теплі усмішки і слова, добрі справи, щира молитва до Бога, радісне купання в басейні, хитрі погляди під час великих ігор, танці під дощем, неймовірний вечір талантів – усе це залишило у наших серцях гарні спогади про нових друзів і про цей табір.

Активний відпочинок поєднувався з виховними й просвітницькими заняттями. Тематичною канвою табору були Заповіді Блаженств, тому провідники, і учасники намагалися бути вбогими духом, тихими, справедливими, милосердними, чистими серцем, миротворцями, відважно відстоювати правду. Були радісними.

Цього року ми святкуємо 125 річчя з Дня Народження великої постаті українського народу – Патріарха Йосифа Сліпого. Його заклик до молоді: «Великого Бажайте!» став гаслом цьогорічного табору. Поступово учасники відкривали для себе життєвий шлях Патріарха Йосифа, і тепер вони вже точно знають, що Патріарх Йосиф Сліпий насправді був зрячим (а навіть далекоглядним), родом походив з Тернопільщини, брав приклад з Андрея Шептицького, любив вчитися, а ще більше любив Бога.

Діти активно брали участь у різних іграх, майстер-класах, вивчали нові банси і пісні. Особливо захоплюючими були поїздка в зоопарк і спільна ватра. Щоденне спільне підняття прапора і виконання Державного Гімну України гуртувало навколо національних цінностей. Щоденна Божественна Літургія й тематичні зустрічі в групах були нагодою задуматися і діяти, сприяли формуванню світогляду і цінностей.

Ми пройшли цей непростий, зате щасливий шлях «Дорогою Блаженств», наче одна велика родина.

 

Ось деякі відгуки учасників про цей табір:

В таборі було класно! Я всім дякую за гарний проведений час!

Дякую всім за цей прекрасний табір!

Тут дуже класно! Мені сподобався проведений час у таборі. Були класні ігри. Провідники класні веселі та небайдужі. Провідникам дякую. Мені сподобався табір! Це було круто!!!