Катехитичний симпозіум у Барселоні

Катехитичний симпозіум у Барселоні

28 – 31 березня 2017 року у м. Барселона (Іспанія) відбувся Симпозіум на тему: «Духовний супровід молоді у вірі». 

Симпозіум організований Радою Єпископської конференції Європи. Делегатами симпозіуму стали 275 осіб із 37 країн Європи, відповідальні за 5 секторів служіння у церкві, завданням яких є супровід молоді, а саме: катехизація, душпастирство молоді, академічне душпастирство, душпастирство шкільництва, душпастирство покликання. Варто зазначити, що вперше відбулася зустріч, на якій усі ці підрозділи мали нагоду разом застановитися над викликами, що постають перед молоддю та шукати шляхи, які допоможуть молодій людині відповісти на поклик Христа. Симпозіум проводиться в рамках підготовки папського синоду, що відбудеться у 2018 році не тему «Молодь, віра і розпізнання покликання». Основою теми супроводу є біблійна розповідь про подорож апостолів до Емаусу.

Цінним внеском стала присутність молоді, яка поділилася власним розумінням і потребою віри для молодої людини 21 століття, а, зокрема, молоді люди з різних країн Європи засвідчили особисте пережиття зустрічі з Христом та як у цьому їм допомогла особа, котра їх супроводила на цьому шляху.«Я впевнена, що Ісус Христос обіймає кожне людське серце, тих хто жив попередньо, живе сьогодні та житиме в майбутньому» (Йона з Албанії, котра нещодавно прийняла христову віру).

Також учасники заслухали доповіді про мистецтво слухання та супровід людини протягом усього життя.

Учасники мали нагоду разом молитися, працювати у групах, ділитися досвідом і шукати нові шляхи супроводу молодої людини. Результати праці були подані до секретаріату синоду.

Делегатами з України були 6 осіб, від УГКЦ були заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ с. Луїза Цюпа, СНДМ, та заступник директора Катехитично-педагогічного інституту УКУ Назар Дуда, від Мукачівської єпархії о. Павло Фіцай.