Презентація першого українського видання документів Церкви про школу, освіту і виховання

Презентація першого українського видання документів Церкви про школу, освіту і виховання

27 січня 2017 року у Львові Комісія у справах освіти та виховання УГКЦ, з благословення Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, представила збірку вибраних документів Церкви про школу, виховання, освіту під назвою «Виховувати у свободі, правді та любові». Особливістю видання є публікація дев’яти важливих церковних документів, представлених у п’ятому розділі збірника, які вперше перекладено та видано українською мовою.

У презентації, зокрема, взяли участь Блаженніший Святослав та владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський. Подія зібрала директорів католицьких шкіл з України та з-закордону, почесних гостей з країн Європи, представників Комісії освіти і виховання УГКЦ, глав і членів відповідних єпархіальних освітніх комісій, педагогів. У заході взяли участь представники Міністерства освіти України, члени Громадської ради релігійних організацій при МОН, представники освіти Львівщини разом з керівником обласної освіти, Тернопільщини разом з керівником обласної освіти, Івано-Франківщини, міст Житомира, Одеси, Рівного, Києва та ін.

Презентація відбулася під час міжнародної конференції «Демократизація освітньої сфери України: католицька школа» на базі Українського католицького університету (Дивись більше: https://www.youtube.com/watch?v=MN57kuq47mc).

Збірку документів Церкви про католицьку школу, виховання й освіту було видано з благословення Блаженнішого Святослава Комісією у справах освіти та виховання УГКЦ. Офіційний дозвіл здійснити перший переклад окремих текстів про католицьку школу надала Конгрегація католицької освіти. Видання здійснила Комісія освіти і виховання УГКЦ разом із численними співпрацівниками-мирянами. (Дивись більше: https://www.youtube.com/watch?v=Jjb9nqTtCYk).  Книгу вийшла у видавництві «Свічадо».

Ця збірка документів охопила майже 17 сторіч думки Церкви про освіту й виховання – від святого Василія Великого аж до сучасних документів.

Основні тематичні розділи збірки «Виховувати у свободі, правді та любові» такі:

·  «Отці Церкви про виховання та освіту»;

·  «Вчення ІІ Ватиканського собору»;

·  «Церковне право і Катехизм»;

·  «Папське вчення: від Пія ХІ до Франциска»;

·  «Документи Римської курії»;

·  «Документи Української Греко-Католицької Церкви».

Книга опрацьована таким чином, аби допомогти будь-кому – науковцям, викладачам, вчителям, священикам, батькам, студентам та навіть учням-старшокласникам – зрозуміти християнські принципи освіти і виховання на всіх можливих рівнях. У збірці можна знайти й документи, що стосуються питань від дошкільного виховання до місії і покликання університету. Варто зазначити, що мова та форма текстів була спеціально адаптована для потреб сучасного українського читача.

Важливість першого цілісного українського видання вибраних документів Церкви про виховання, освіту підкреслює те, що в Україні зараз працюють різноманітні католицькі школи й інші заклади освіти. А також продовжують засновуватися й розвиватися нові освітні та виховні структури, натхнені вченням Церкви. Упорядники видання сподіваються, що ця книга стане для їхніх працівників помічником у щоденному служінні та джерелом натхнення в праці. А для всіх людей доброї волі – насамперед для освітян – джерелом надійних знань про християнську освіту й ті творчі пропозиції й підходи, які має для сучасної школи Католицька Церква.

Прес-служба Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ