23 – 25. 12. 16 р. в м. Запоріжжі відбувся навчальний семінар по інтерактивних методах катехизації для катехитів Донецького екзархату.

У даному заході, який організувала і провела с. Єроніма Вовчак, Голова Катехитичної Комісії ДЕ, взяли участь13 катехитів з Запоріжжя, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької облл. і  Дніпра. Семінар відбувся за сприяння Катехитичної Комісії КГВА.

Місце проведення семінару сприяло присутності катехитів з даного регіону, які не завжди можуть долучитися до подібних заходів у західних регіонах України.

Катехити, які здійснюють своє служіння нераз у невеликих, новостворених парохіях УГКЦ, що є досить віддалені одна від одної, відчувають велику потребу у пізнанні нових методів катехизації, катехитичних матеріалах і взаємним діленням досвіду чи вирішення існуючих проблем. Тому даний семінар був для них  дуже актуальним.

Учасники семінару мали нагоду також помолитися з екзархом Донецьким Вл. Степаном

( Меньком ) і обговорити з ним стан катехизації у своїх парохіях, а також послухати повчальне слово свого Пастиря.

Катехити разом з с. Єронімою теж взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії у новоствореній парохії Матері Неустанної Помочі в м. Запоріжжі, де настоятелем є о. Роман Вовк, декан Запорізький.

Роз’їжджаючись додому, катехити висловили слова великої вдячності ініціаторам і провідникові семінару, висловлюючи свої побажання у частіших подібних зустрічах, як також – організації реколекцій для їхньої духовної формації.

 

Відгук

про участь у роботі семінару «Інтерактивні методи катехизації дітей дошкільного віку», що відбувся 23-25 грудня 2016 року в м. Запоріжжі

Із 23 по 25 грудня 2016 року ми мали можливість узяти участь у роботі семінару «Інтерактивні методи катехизації дітей дошкільного віку», що відбувся в м. Запоріжжі на базі готелю «Хортиця» для катехитів Донецького екзархату, які приїхали з різних областей: Запорізької, Дніпропетровської, Донецької.

Слід зазначити, що всі три дні навчання проходили на високому організаційному рівні, духовному піднесенні, у невимушеній обстановці. Після знайомства, яке відбулося оригінально, з елементами гри, усі присутні мали можливсть не лише взяти активну участь у майстер-класі, який провела для нас с.Єроніма, а й обговорити актуальні проблеми катехизації дітей дошкільного віку, обмінятися досвідом своєї роботи, самостійно або в групах змоделювати певні етапи занять, виконати творчі завдання, взяти участь в іграх, у розучуванні дитячих пісень. Протягом цих трьох днів сестра Єроніма щедро ділилася з нами своїм чималим досвідом християнського виховання дітей у Недільній школі, щоб якнайпереконливіше донести до вихованців Слово Боже. Отже, додому ми поверталися, озброєні новими знаннями, ідеями, записами пісень, ігор.

Під час семінару ми мали змогу взяти участь у Божественній Літургії в суботу й неділю, Молебні до Пресвятої Богородиці, приступати до Святих Таїнств. Справжнім подарунком була для всіх нас зустріч із владикою Степаном та о. Романом, які відповіли на всі наші питання та дали поради, як можна пожвавити християнське життя наших парафій, чим ми, катехити, зможемо допомогти священикам. Надзвичайно приємним подарунком для всіх була кутя, якою нас частував о. Роман, адже наша зустріч відбувалася під час Різдва, яке святкувала Вселенська Церква. Ми всі відчули себе членами однієї дружної християнської спільноти, однією родиною.

Щиро дякую усім, хто був причетний до проведення семінару, і за ті подарунки, що ми одержали: за книги о. Богдана Тимчишина, с. Луїзи Цюпи «Пояснення храму і Божественної літургії», «Божі заповіді та Євангельські блаженства», за ілюстрації (таблиці, плакати для недільних шкіл). Усі ці матеріали не лише підвищуватимуть наші знання Святого Письма, збагачуватимуть духовно, а й допоможуть під час підготовки до занять у Недільній школі.

Особливо дякую с. Єронімі за організацію такого важливого й необхідного, методично довершеного семінару. Чекаємо на наступні зустрічі!

З повагою,

Ірина Шингоф. М. Слов’янськ Донецької обл.

JЗ 23 по 25.12. 16 разом з катехитами Донецького екзархату я відвідала семінар “Активні методи катехизації” на о. Хортиця. Тема семінару була дуже актуальною. Особисто я катехизую дітей , в основному, молодшого шкільного віку, які часто не можуть зосередити увагу, тому для мене важливо знати різні інтерактивні методи задля зацікавлення, привернення уваги дітей до навчання. Дякую с. Єронімі за прекрасну організацію, за те, що поділилась власним досвідом, вільним часом і частинкою свого щирого серця  . Сподобалась і кутя з колядками в компанії Донецького екзарха, яку також організувала сестра. Такі семінари наближують до розуміння себе частиною великого екзархату, сповнюють натхненням та силою Духа для проголошення Слова Божого!

Анна Жгун Дніпро

 

З 23 по 25 грудня я мала чудову можливість бути присутньою на семінарі, який проводився для катехитів донецького екзархату у м. Запоріжжя. Семінар для нас проводила с. Єроніма Вовчак, яка поділилася з нами прекасними методами проведення катехитичних занять для дітей різного віку. Це були практичні і дуже корисні поради, які дозволяють розповідати про Бога та віру дітям легко, цікаво; з допомогою яких можна захопити дітей з самого початку заняття і провадити аж до його завершення. Ці поради дозволяють нам катехизувати дітей їхньою ж мовою: мовою гри, несподіванки, казки, пісні. Крім занять ми мали чудову можливість зустрітися з екзархом Донецьким владикою Степаном, який благословив усіх катехитів, відвідати кутті та всією катехитичною спільнотою прославити Господа колядками. Щиро дякуємо всім, хто був причетний до організаціїї цього семінару. Особлива подяка с. Єронімі Вовчак

Юлія Сочило, Енергодар, Запорізька обл..