20-22 серпня 2015 року в приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа відбулася всецерковна катехитична науко-во-практична конференція «Катехуменат в УГКЦ». Конференція організована Патріаршою катехитичною комісією УГКЦ та Катехитично-педагогічним інсти-тутом УКУ з метою представити програму катехуменату УГКЦ та методичні посібники цієї програми.

Конференція розпочалася урочистою архієрейською Літургією, яку очолив голова Патріаршої катехитичної комісії преосвященний владика Петро (Стасюк). На початку конференції з привітальним словом до учасників звернувся владика Венедикт (Олексійчук). Від імені організаторів конференції учасників привітала с. Луїза Цюпа, СНДМ (заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ). Учасниками конференції були сто двадцять представників єпархій та екзархатів України та Австралії, Австрії, Англії, Аргентини, Бразилії, Франції, Румунії, Іспанії, Італії, Канади.

Перша частина доповідей розкривала історично-богословський вимір катехуменату (вл. Гліб Лончина) та актуальність програми катехуменату для УГКЦ (о. Брайн Келті).

У другій частині конференції було представлено зміст та методологію програми катехуменату в УГКЦ (с. Луїза Цюпа, СНДМ, та Назар Дуда); методичні напрацювання першого посібника згідно програми катехуменату в УГКЦ: «Євангелізація» (Ірина Расяк), а також проекти інших методичних посібників згідно цієї програми: «Літургійні чини та Хрещальна Літургія» (о. Матей Гаврилів, ЧСВВ), «Символ віри та історія спасіння» (о. Тарас Барщевський), «Заповіді Божі й Блаженства» (о. Богдан Тимчишин). Своїм досвідом провадження програми катехуменату в парафії поділилася пані Ірина Ґаладза.

Після виголошених доповідей учасники обговорили проекти методичних посібників у групах, та прийняли рішення до кінця вересня 2015 р. опрацювати ці посібники та подати Патріаршій катехитичній комісії УГКЦ конкретні пропозиції для їх покращення.

В рамках конференції 21 серпня відбулося засідання голів Катехитичних комісій УГКЦ. Голови комісій представили досвід катехитичного служіння у своїх єпархіях та обговорити важливі питання в даній ділянці.

З нагоди 150-ліття від народження Митрополита Андрея Шептицького учасники конференції помолилися в Соборі св. Юра та відвідали крипту, де просили благословення для катехитичного служіння в нашій Церкві.

Учасники ознайомилися з новими виданнями катехитичної літератури, зокрема: «Катехитичне служіння у світлі вчення Митрополита Андрея», компакт-диском «Пісня серця – 2015» та відеофільмом «Святі таїнства зцілення: Таїнство Покаяння».

На завершення конференції було представлено доповіді про досвід практики катехуменату в Римсько-Католицькій Церкві в Україні (о. Войцех Сурувка, ОР); та літургійний рік та містагогійну катехизу (о. Василь Рудейко).

Владика Петро (Стасюк) висловив щиру подяку усім організаторам та учасникам конференції за їх ревну працю і благословив їх на подальшу діяльність в катехитичному служінні на славу Божу і добро всієї Церкви.

ФОТОРЕПОРТАЖ

Назад