Традиційно кожного року, в пасхальний час, парафія  «Серця Ісуса та Серця Марії» м. Долини, з ініціативи пароха о. Вітольда Левицького, організовує «Свято Писанки» для дітей, молоді та дорослих. Писанки й фарбовані яйця (крашанки) пов’язані з дійством освячення паски під час найголовнішого свята — Великодня.  Хоча свято Великодня минуло, та великодня радість супроводжує нас.  Великодній час триває до Вознесіння. Тому маємо гарну нагоду навчати і виховувати дітей в християнському дусі,навчаючи народних звичаїв та традицій.

Цього року «Свято Писанки»  в церкві  «Серця Ісуса і Серця Марії» провели 2 травня, в  одному з класів катехитичної парафіяльної школи «Полум’я Любові» імені кардинала Миролава Івана Любачівського, що діє при церкві. У святі взяли участь учасники парафіяльної  спільноти «Українська Молодь – Христові» (УМХ) , учні катехитичної школи, які щотижня навчаються, в суботу і неділю, при церкві , а також катехити та батьки.  В підготовці до організації «Свята Писанки» значною мірою долучилась катехит церкви та вчитель християнської етики, Тетяна Яблінська.

Розпочалось свято з молитви – Молебню до Матері Божої, благословення отця та окроплення  свяченою водою всіх учасників дійства.  Наступна частина нашого заходу була наповнена інформаційним аспектом, що стосувався писанки, її походження, види, значення символів та кольорів, а також легенди про писанки, і на завершення вікторина, за правильні відповіді якої, учасники отримували цукерки. Також всім присутнім демонстрували відео-презентації та відео-кліпи з піснями, які стосувались української писанки. Активними у підготовці цієї частини були учасники «УМХ» – Діана та Аліна Мартинишин, Юля Куцалаба, Марічка Попович та інші.

Продовжуючи наше свято, майстриня писанкарства, п. Оксана Сподар, провівши вступну пояснюючу бесіду зі всіма присутніми, провела майстер-клас, вчивши  дітей, молодь та дорослих  писати писанки. Робота закипіла. Кожен намагався якнайкраще виводити елементи, проявити творчість, щоб вийшла гарна писанка. Вражень багато, оскільки тут були присутні батьки з дітьми, які вперше бачили як відбувається процес створення писанки. А дехто з дітей, які вже неодноразово були на цьому святі висловлювали думки, що з кожним роком в них писанки виходять кращими. Отак, відновлюймо та плекамо українські традиції та духовність. Варто зазначити, що урочистості святу надавали також вишиванки, в яких були учасники. Завершили свято чаюванням з цукерками, спільним фото та молитвою. І кожен поніс з собою свій «шедевр-писанку» додому.

На думку о. Вітольда: «Дітей потрібно виховувати у церкві, вчити їх прославляти Бога, відчувати глибину Божої премудрості, любові до Творця, любові один до одного, до ближніх, до народу, його звичаїв та традицій. Виховувати дітей та молодь можемо різними способами та в різних формах. Навіть таким простим способом, як малювання писанок, ми можемо прищеплювати моральні риси дитині, виховувати в духовному та національному дусі. Діти вчаться бути в спільноті, допомагати один одному, переживають один за одного,  а також під час такої практичної роботи слухають в нетрадиційній формі навчання священика та катехитів, можливо навіть, не задумуючись, що їх навчаютьJ»

В цей рік Митрополита Андрея Шептицького, коли ми так урочисто відзначаємо 150-ти річчя з дня його народження, хочемо навести його цитати про виховання дітей:

«Душа дитини – неначе чистий листок паперу. Якщо він нічим не заплямлений, то на ньому можна писати гарні і добрі речі. А можна написати погані, огидні. Якщо папір пописаний, то вже важче замінити написане на щось гарне і добре. Такою і є душа малої дитини».

«Душа дитини – м’якенький віск, з якого можна зліпити все. Все, що дитина бачить і чує, вона запам’ятовує на ціле життя.

«Якщо батьки не навчать дитини молитися, то вже і потім не можливо буде добре її цього навчити. Якщо батьки не навчать дитини ходити у церкву змалку, то і потім людина буде без причини пропускати Служби Божі. Якщо батьки не будуть слідкувати за тим, що дитина повинна ходити у школу, то не допоможуть жодні права і обов’язки».

Тетяна Яблінська