27-28 вересня 2014 року Божого наше місто огорнула благодать духовної пісні. У приміщенні Будинку техніки, за благосло-венням Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківської Митрополії Володимира Війтишина, за підтримки Долинської міської ради, а також сприяння облас-них та районних державних адміністрацій, обласної та районних рад під патронатом благодійної організації «Любов і Милосердя» та Церкви Серця Ісуса і Серця Марії відбувся  ІІІ фестиваль-конкурс української духовної сучасної пісні «З піснею до Бога» імені Кардинала Мирослава Івана Любачівського.

Метою цього фестивалю-конкурсу є насамперед збереження, популяризація та розвиток духовної пісні й слова, виявлення і підтримка талановитих виконавців, сприяння та розвиток духовного авторитету Церкви, розкриття духовної постаті Кардинала Мирослава Івана Любачівського.

Засновник фестивалю – о.Вітольд Левицький, парох церкви Серця Ісуса і серця Марії м. Долини, протоієрей, радник Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківської Митрополії.

Розпочався захід гімном фестивалю, який виконував отець Левицький та всі учасники дійства. Фестиваль-конкурс проходив у чотирьох вікових категоріях та в номінаціях: соліст-вокаліст, вокальні ансамблі, авторська пісня, художнє слово. До складу журі входили відомі композитори нашого краю Володимир Домшинський (голова журі) та Ігор Іванців, а також Надія Гарасимчук, Володимир Гібчинський, Ольга Павлишин, Лілія Попик, Василь Олійник, Оксана Сподар. Духовний захід був приурочений миру і згуртував величне коло митців на прославу Христової церкви та всього українського народу. У щирій молитві до Господа Бога юні і дорослі учасники фестивалю просили благословення, встановлення миру і спокою у країні, доброї долі для українського народу. З метою підтримки Української армії захід був благодійним. Завдяки небайдужим краяним вдалося зібрати 1421 грн. на підтримку бійців АТО.

Відкриття фестивалю-конкурсу відбулось у суботу, 27 вересня о 12 годині. Перед тим всі учасники  взяли участь у Службі Божій та отримали Господнє Благословення у церкві Серця Ісуса і Серця Марії від засновника конкурсу о. Вітольда Левицького.

У конкурсі взяли участь виконавці віком від 6-ти років з Івано-Франківщини, Тернопільщини та Львівщини,  а це Долина, Івано-Франківськ, Калуш, Болехів, Тисмениця, Рожнятів, Тлумач, Косів, Зборів, Тернопіль, Броди, Винники, Дрогобич та інші міста і райони. Всього було представлено 82 художні номери, загальна кількість учасників  – 180 осіб, з них: 40 – солісти, 14 – вокальні ансамблі, 5 – виконавці авторських пісень, 23 – художнє слово.

Цього року рівень фестивалю-конкурсу пройшов на високому рівні. За велику передпідготовчу і підготовчу частину відповідала катехит і вчитель християнської етики Тетяна Яблінська. Важко було визначити кращих, журі довго працювали над тим, засидівшись до 24.00. Оскільки важко було не відзначити тих, які співали добре і відмінно, то багато учасників розділили перші, другі і треті місця.

Варто зазначити також, що 30 учасників фестивалю-конкурсу, які приїхали здалека, змогли відпочити, прийняти душ, переночувати та харчуватися в церкві «Серця Ісуса і Серця Марії», адже о. Вітольд створив при церкві т.з. «хостел», де також проживали учасники духовного табору влітку.

Перший етап конкурсу був відбірковим. Його переможці взяли участь у гала-концерті, що розпочався у неділю, 28 вересня о 14 годині.

Першим учасників фестивалю-конкурсу привітав його засновник о. Вітольд Левицький. Він подякував учасникам та всім, хто долучився до проведення цього високодуховного заходу. З його слів, він слухав пісні конкурсантів, виступи читців  і … плакав.

Гран-прі конкурсу отримав чоловічий вокальний ансамбль Івано-Франківського музичного училища ім. Дениса Січинського.

У церемонії нагородження взяли участь також представники районної та міської влади.

Впродовж гала-концерту у залі панувала доброзичлива та позитивна атмосфера, про що свідчили усмішки та бурхливі оплески глядачів.

На завершення гала-концерту о. Вітольд Левицький та, створений ним ще 1996 року, ансамбль «Діти Світла» (зараз учасники першого і п’ятого складу) подарували глядачам пісні у своєму виконанні, адже за словами о. Вітольда, його культурно-просвітницька праця розпочалась саме зі створення цього ансамблю, і як продовження цієї праці – це втілення давньої мрії о. Вітольда  – фестиваль-конкурс «З піснею до Бога».

Засновник фестивалю-конкурсу о. Вітольд Левицький та всі небайдужі люди мають до Всевишнього щире й сокровенне прохання: щоб наступний фестиваль-конкурс об’єднав всю країну, а відтак – і міжнародну християнську спільноту.

ВІДЕО

Веб-сайт Івано-Франківської архиєпархії