Заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ та директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ Назар Дуда поділився своїми думками про те, в чому полягає катехизація і яким є завдання катехитів.

Назар Дуда під на зустрічі з Папою Франциском, 17 вересня 2021 р.

Катехизація не є абстрактною передачею теоретичних знань, які слід вивчити напам’ять, ніби формули математики чи хімії, а, швидше, містагогічним досвідом тих, хто вчиться виходити назустріч своїм братам і сестрам там, де вони живуть і працюють, тому що вони самі зустріли Христа, який покликав їх стати учнями-місіонерами. На такому розуміння катехизації наголосив Папа Франциск у своїй промові до керівників катехитичних комісій єпископських конференцій Європи, яких він прийняв на аудієнції у п’ятницю, 17 вересня 2021 року. Вони зібралися у Римі для того, аби обговорити втілення в життя Катехитичного довідника, опублікованого у березні 2020 року. У цій зустрічі, а також в аудієнції зі Святішим Отцем, взяв участь Назар Дуда, Заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ та директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ. Завітавши до української редакції Радіо Ватикану-Vatican News, він поділився своїми враженнями від зустрічі з Папою, роздумами над словами Єпископа Риму та розповів про деякі аспекти катехитичної діяльності в УГКЦ.

Назар Дуда в редакції Vatican News

«Катехит – це насамперед особа, яка є свідком і відображенням Христа, Якого несе в світ», – наголошує Назар Дуда, пояснюючи, в чому полягає мета катехизаційного процесу
«До катехитичного служіння покликані всі вірні» – зазначає Назар Дуда, підкреслюючи, що сім’я повинна брати активну участь у передаванні віри молодшим поколінням, і тому варто одночасно проводити катехизацію батьків та дітей.
У травні цього року Папа Франциск підписав Апостольський лист Motu proprio «Antiquum ministerium» (Давнє служіння), яким встановив мирянське інституційне служіння катехита. У цьому листі Святіший Отець нагадав про те, що це нове служіння, у дійсності, має давнє коріння, що сягає Нового Завіту. Він підкреслив, що також і сьогодні чимало здібних катехитів здійснюють «незамінну місію в передаванні та поглиблюванні віри».

«Покликання походить від Бога, але воно зароджується в християнських спільнотах», – підкреслює Назар Дуда, відповідаючи на запитання про те, хто може займатися катехизацією.
Також заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ поділився своїми думками про особливість служіння катехитів, про важливість формації катехитів та матеріальну винагороду за працю катехита. Ознайомитися з ними можна за посиланням.