В Українському католицькому університеті відбулася презентація книги отця Юрія Щурка «Lectio Divina над Діяннями та Посланнями апостолів: духовна подорож сторінками Святого Письма у літургійному ритмі Церкви».

Це вже третя книга з планованого чотиритомника, який видається на запит Біблійного апостоляту УГКЦ.

У третьому томі  із серії «Lectio Divina» представлені молитовні читання над книгами Діянь та Послань апостолів, які чуємо на Літургії св. Йоана Золотоустого упродовж усього пасхального періоду та повного циклу Пʼятдесятниці.

Придбати книгу можна в інтернет-магазині «Сіяч».

В основу лягли тексти, які отець Юрій регулярно публікує у своєму блозі «Жити Словом». Переглянути презентацію книги, яка відбулася 29 травня в УКУ, можна за посиланням.

Модерував презентацію книги  Ярослав Грицак, доктор історичних наук, професор Українського католицького університету.

«Подібної книги немає в жодній східнохристиянській Церкві. Українська Греко-Католицька Церква першою в історії випустила її, завдяки отцю Юрію Щуркові. Ми зараз переживаємо складні часи і тому сильно потребуємо хороших новин. Вихід цієї книжки і є доброю новиною для всіх нас», – наголосив історик.

Автор книги – доктор біблійного богослов’я, декан Філософсько-богословського факультету УКУ отець Юрій Щурко каже: «У нашій літургійній традиції ми читаємо Діяння і  Послання апостолів. І це не випадково. Бо ці книги говорять нам про те, що б не відбувалося в цьому світі, Бог присутній тут і зараз. Він ніколи не полишає нас. Тому інколи Діяння апостолів називають Діянням Святого Духа або розлогим коментарем до сили Христового Воскресіння. Послання апостола Павла говорить про те, що добро, світло, любов, служіння, милосердя, вірність, справедливість у цьому світі знаходять свою дорогу до сердець людей, деколи через певну турбулентність».

Основна мета практики молитовного читання (Lectio Divina) – навчитися слухати Боже Слово, чути голос Господа у Писанні та сприймати світ і події навколо у світлі цього Слова. Запропоновані розважання − це запрошення будувати особисті стосунки з Богом через Його Слово. Головним є Боже Слово, а не розмисли конкретної людини, тому мета автора – допомогти читачеві навчитися зосереджуватися над Словом, роздумувати, молитися й жити ним.

За словами отця Юрія, послання Нового Завіту дозволяють нам знайти нові відповіді на виклики сьогодення: «Послання постійно звертають нас до Бога і говорять про те, що навіть у найскладніших ситуаціях, у занедбаних культурах, завжди є можливість впустити у життя Євангеліє, переосмислити певні речі на рівні світоглядному, культурному, екзистенційному. Послання, з одного боку, можуть бути незрозумілі, але вони допускають у наше серце розуміння того, що складнощів не бракувало в жодному поколінні. Уся історія людства покликана до того, щоб відкриватися на те, що ми називаємо силою Євангелія, яке є даром для всіх нас».

Заплановано, що до кінця року вийде друком завершальне видання  «Lectio Divina над Посланнями апостолів та Книгою Приповідок. Великий піст та свята літургійного року».

Назар Дуда, доктор богослов’я, заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ каже: «Це перше видання українською мовою Lectio Divina – молитовного читання Святого Письма на щодень. Попередні видання містили лише певні коментарі. Lectio Divina – найпрактичніший спосіб духовно пережити, осмислити Євангеліє в ритмі читань нашої східнохристиянської літургійної традиції».

За матеріалами https://ucu.edu.ua/