В Українському католицькому університеті відбулася презентація книги отця Юрія Щурка «Lectio Divina над Євангелієм: духовна подорож сторінками Святого Письма у літургійному ритмі Церкви».

У книзі, що вийшла у видавництві «Свічадо», представлено роздуми над текстами Євангелія, які читають на Святій Літургії в церквах візантійської традиції впродовж року. Перший том цієї серії містить Lectio Divina над євангельськими читаннями двох літургійних циклів — Пасхи та П’ятдесятниці.

Придбати книгу можна в інтернет-магазині “Сіяч”.

Владика Борис Гудзяк, автор вступу ло книжки, онлайн приєднався до презентації

Президент УКУ, митрополит Філадельфійської архиєпархії УГКЦ у США владика Борис Ґудзяк написав передмову до видання. Під час презентації він зазначив: «Я завжди прошу священників та вірних про дві речі: знайти собі духівника та щодня присвячувати 10 хвилин читанню Святого Письма. Біблія — це відкритий Божий лист до людства. Потрібно пірнути у цю воду, щоб пережити наскільки Боже Слово живе і щоразу до нас промовляє».

За словами митрополита, видання «Lectio Divina над Євангелієм» – велике свято для Церкви. Він закликав усіх щодня розважати над Святим Письмом. «Заохочую вас усіх: купуйте цей том, даруйте його на день народження, хрестини, вінчання. Ми не знайдемо кращого дару ніж Боже Слово! Сподіваюсь, що тираж книги збільшуватиметься і не лише священники, монахи й монахині, не лише середовище УКУ, а й наш народ буде відкривати це видання і через нього – силу Божого Слова».

Модерувала презентацію книги декан-засновниця Бізнес-школи УКУ, проректорка зі стратегічного розвитку Софія Опацька.

Отець Юрій Щурко

Що таке метод Lectio Divina?

– Автор видання отець Юрій Щурко каже: «Це спосіб розважання над кожним уривком Святого Письма. Дослівно “Lectio Divina” означає Божественне, молитовне читання. Другим етапом цього методу є розважання над текстом, третім – молитва. Пізніше виникає “contemplatio” (споглядання), коли під впливом постійного читання Святого Письма змінюється ваш світогляд. Ми очищуємо в собі розуміння Бога, і починаємо сприймати самих себе як улюблених Божих дітей. Тоді ми по-іншому дивимося на ближніх, бачимо їх як дорогих нам людей, з якими маємо спільного Отця. Останній етап – “actio” (діяння). Тут йдеться про те, щоб жити Словом Божим, формувати інший образ Бога, інше сприйняття себе і навколишнього світу. Працюючи над книгою, я додав коментарі до тексту, аби на етапі “lectio” читачі могли зрозуміти кожен уривок, зосередитися на важливих словах».

Отець Юрій ділиться, що для нього самого процес написання книги став способом щодня побути наодинці з Богом: «Після напруженого дня, я щовечора виділяв час, щоб написати півтори сторінки розважання над Святим Письмом. Так мій день завершувався спокоєм. Коли почалась пандемія, а згодом війна, коли ти втомлений після днів сповнених тривогами, то найменше хочеться відкривати Святе Письмо. Праця над книгою – стала для мене нагодою читати Біблію. Слово Боже – є тим цілющим джерелом, що може принести мир, силу, змінити тебе». 

Наостанок отець Юрій побажав кожному прийняти та полюбити себе: «Читайте Святе Письмо щодня. Любіть ближнього. І памʼятайте, що не можна любити когось, якщо не любиш себе. Любити – означає турбуватись. Зробіть собі подарунок ― почніть читати Святе Письмо і побачите, як воно запрацює для вас. Ви відчуєте у ньому потребу».

Наступні томи із циклу Lectio Divina планують видати протягом року.

  • «Lectio Divina над Євангелієм та Книгою Буття. Великий піст та свята літургійного року»
  • «Lectio Divina над Діянням та Посланнями апостолів. Пасха та Пʼятдесятниця»
  • «Lectio Divina над Посланнями апостолів та Книгою Приповідок. Великий піст та свята літургійного року».

Джерело https://ucu.edu.ua/