23 січня 2022 року уся Католицька Церква відзначатиме Неділю Божого Слова, яку встановив Папа Франциск (30 вересня 2019 року) для урочистого вшанування та поширення Божого Слова.

«Сьогодні вся Вселенська Церква намагається зрозуміти, яке місце для сучасного християнина в його духовному житті займає чи повинно займати Боже Слово. Тому я б хотів, аби всі ми, християни, сказали: “Без Божого Слова ми не можемо жити”закликає вірних Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. 

Для нас усіх, хто займається поширенням біблійного апостоляту, цей день є особливою нагодою наголосити на важливості Святого Письма у житті Церкви і кожної людини доброї волі та необхідності його щоденного читання, роздумування над ним та молитві з ним.

Вже традиційно перед Неділею Божого Слова хочемо представити свій вклад до поширення та вивчення Святого Письма в УГКЦ.

Головне місце у цьому переліку займають видання Святого Письма різних форматів, розміру шрифта і обкладинки.

Минулого року вийшли друком особливі видання – Євангелія та книга Діянь апостолів для незрячих, тобто, написаних шрифтом Брайля.

Переклад та видання документів Святішого Отця та Папської Біблійної комісії:

Dei Verbum (Догматична конституція ІІ Ватиканського Собору про Боже Об’явлення)
Тлумачення Біблії в Церкві: Промова Його Святості Папи Івана Павла ІІ і Документ Папської біблійної комісії. – Львів: Свічадо, 2010, -147 с.
Слово Господнє (Verbum Domini) – Львів: Свічадо, 2011, – 176 с.
Біблія та мораль. Біблійні корені дій християнина. – Львів: Свічадо, 2012, – 200 с.
Радість Євангелія. – Львів: Свічадо, 2014, – 224 с.
Богонатхненність і правда Святого Письма. – Львів: Свічадо, 2019, – 192 с.

Для дітей пропонуємо Біблію для дітей – адаптоване для дитячого сприйняття видання, яке допоможе дитині пізнати Бога, а читання Біблії для дітей разом з ними стане джерелом спільної молитви у сім’ї, нехай її зміцнює і об’єднує.

Для зацікавлених систематичним вивчення Святого Письма пропонуємо серію відео-лекцій «Вступ до біблійних наук» та онлайн-курс «Основи християнської віри та життя», одна з чотирьох частин якого – «Святе Письмо» – присвячена вивченню Божого Слова, натомість три інших – вивченню та поясненню Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха».

Також на нашому YouTube-каналі можна переглянути релігійні фільми на біблійну тематику. Зокрема, запрошуємо переглянути багатосерійні фільми «Слідами Христа» та «Павло з Тарсу». Завдяки катехитам УГКЦ з різних міст та країн наш YouTube-канал активно поповнюється відео-катехизами для дітей і дорослих. Домінуючою темою залишається вивчення та пояснення Святого Письма.

Триває переклад і видання повної україномовної версії 6-ти томного Міжнародного біблійного словника. Сьогодні вже вийшли друком 5 томів:
Міжнародний біблійний коментар, т. 1. Загальні та вступні статті
Міжнародний біблійний коментар, т. 2. П’ятикнижжя та історичні книги
Міжнародний біблійний коментар, т. 3. Повчальні та пророчі книги
Міжнародний біблійний коментар, т. 4. Євангелія та діяння апостолів
Міжнародний біблійний коментар, т. 5. Послання апостолів та одкровення

 Впродовж декількох років Патріарша катехитична комісія організовує всецерковне молитовне читання Святого Письма за програмою євангельських читань. Для їх проведення були видані наступні книги зі серії

«Коментарі до книг Святого Письма»:

Сьогодні у нашій Церкві триває молитовне читання та розважання над книгою Діянь апостолів «У ШКОЛІ АПОСТОЛІВ».
Запрошуємо при нагоді усіх вірних нашої Церкви – особисто чи у спільнотах і біблійних гуртках –  долучатися до цієї програми!

На нашому сайті Патріаршої катехитичної комісії є багато інших матеріалів на біблійну тематику. Це катехитичні заняття, відео-катехизи, презентації, коментарі, тематичні статті, пісні, фільми та мультфільми.

Сьогодні маємо доступ до різноманітних ресурсів вивчення Слова Божого. Впродовж останніх років значно побільшало україномовних видань про Святе Письмо, які, без сумніву, можуть допомогти кожному по-новому відкрити для себе Слово Боже і жити ним. Однак різні можливості для біблійної самоосвіти та великий вибір ресурсів часто ставлять нас перед вибором доброї релігійної літератури чи відповідного інтернет-ресурсу. Ми спробували зібрати найкращі видання та біблійні джерела:

БІБЛІЙНА ЛІТЕРАТУРА ТА ОНЛАЙН-РЕСУРСИ

Практика читання Святого Письма та використання різних можливостей для біблійної самоосвіти нехай буде для кожного з нас щоденною потребою та джерелом молитви!

Підготувала Юлія Козіброда