За плідної співпраці Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, Катехитично-педагогічного інституту УКУ, Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ було організовано ряд заходів з нагоди Року Святого Письма в Україні.

Учасники конференції

Учасники конференції

Так, 23 листопада у Соборі Св. Софії відбулася урочиста презентація факсиміле Галицького Євангелія 1144р. Гостей привітала п. Неля КУКОВАЛЬСЬКА, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська». Блаженніший СВЯТОСЛАВ, Отець і Глава УГКЦ урочисто вручив почесним гостям факсиміле Галицького Євангелія 1144р. і наголосив: ««Перед нами відкрила двері наша матірня церква, наш матірній собор – собор Святої Софії Київської. Це – матірній катедральний собор Української Греко-Католицької Церкви. Бо мої великі попередники, київські митрополити, цей собор відновлювали, про нього дбали, в ньому молилися. І сьогодні ми, діти цієї Київської Церкви, прийшли сюди з унікальним нашим національним культурним і духовним скарбом. Ми сьогодні хочемо разом тішитися поверненням до України, хоча би в факсимільному виданні, копії Галицького Євангелія». Тож відтепер у Софії Київській буде присутня найдавніша збережена рукописна пам’ятка київського християнства факсимільоване Галицьке Євангелія 1144р.

Учасники конференції

Учасники конференції

Відтак доповіді виголосили проф. Ігор СКОЧИЛЯС, співкоординатор дослідницької програми «Київське християнство», о. д-р Роман ЗАВІЙСЬКИЙ, співкоординатор дослідницької програми «Київське християнство», проф. Мирослав ВОЛОЩУК, керівник Центру медієвістичних студій Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Володимир НЕТАК, директор Видавництва Українського Католицького Університету, проф. Ігор Цепенда, ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, пан Ігор Олійник, український меценат, керівник проекту «Галицьке Євангеліє 1144 року».

Учасники конференції

Учасники конференції

Після обіду, 23 листопада у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового за участі представників з усіх єпархій України (відповідальних за біблійний апостолят та провідників спільнот молитовного читання Святого Письма), а також священиків та мирян Київської Архиєпархії відбулася конференція на тему: «Сучасна католицька біблійна герменевтика: документ Папської біблійної комісії “Богонатхнення та правда Святого Письма”.

Учасники конференції

Учасники конференції

Розпочав цю конференцію Владика Йосиф Мілян зі вступного слова, в якому говорив про Слово та повернення. Йшлося про повернення багатьох різних наших національних духовних скарбів, багато з яких знаходяться не в Україні. Але Владика закликав, що маємо повернути ці дарунки долі найперше у своєму умі. А щодо Слова, то Владика Йосиф сказав, що ми стаємо учасниками повернення Божого Слова в Україну тому, що не будемо лише Його проповідувати іншим, але й будемо Ним жити.

Учасники конференції

Учасники конференції

Доповіді виголосили Prof. Massimo GRILLI, професор Григоріанського університету, Рим, о.д-р Петро ОКТАБА, к.б.н. Галина ТЕСЛЮК, о.ліц. Віталій ХРАБАТИН, о.д-р Роман ОСТРОВСЬКИЙ. З тезами доповідей можна ознайомитися тут.

Учасники конференції

Учасники конференції

На конференції було презентовано переклад документу Папської біблійної комісії “Богонатхнення та правда Святого Письма”; всі учасники отримали екземпляр посібника.

Учасники конференції

Учасники конференції

Всіх учасників конференції привітав Блаженніший Святослав, зазначивши, що «наша зустріч така цікава і плідна, тому, що ми слухаємо Слово Боже. Людські слова обмежені, Слово Боже – вічне».

Учасники конференції

Учасники конференції

Ввечері, відповідальні за біблійний апостолят з єпархій України та провідники біблійних спільнот відбули до гостинних приміщень Трьохсвятительської семінарії (с. Княжичі), де на наступний день зосередилися на молитовному читанні Євангелія від Луки. Учасники семінару мали змогу опрацювати теоретичні засади методу Lectio Divina та на практиці, в малих групах, молитися зі Святим Письмом.

Учасники конференції

Учасники конференції

Щиро вдячні провіднику семінару ліц. Марії Хомі, викладачу кафедри Біблійних наук УКУ, яка вміло розставила акценти на теоретичних та практичних моментах читання Святого Письма. Тези лекцій ліц. Марії Хоми можна почитати тут.

Учасники конференції

Учасники конференції

Особливим моментом семінару стала лекція професора Массімо Гріллі, який наголосив присутнім на важливих аспектах читання Євангелія від Луки. Професор Массімо вручив всім присутнім сертифікати про участь у семінарі.