26-27 липня в приміщенні Малої семінарії в Рудно відбувся біблійний семінар на тему: «Молитовне читання Євангелія від Луки» із пропонованої Патріаршою катехитичної комісією серії «Катехиза дорослих».

Учасниками семінару стали представники з єпархій України, а особливо активно до вивчення Lectio Divina відгукнулися монаші чини та згромадження; загалом у семінарі спільно молилися зі Святим Письмом 35 осіб.

В рамках семінару о. д-р Роман Островський запропонував присутнім оглядову лекцію на тему «Що таке Молитовне читання Св. Письма? Як до нього готуватися? Які інструменти є українською мовою: коментарі, посібники, словники». О. Роман подав загальний опис методу молитовного читання Святого Письма та запропонував присутнім широку бібліографічну скарбницю на біблійну тематику.

Особливе зацікавлення викликали доповіді о.-мітр. д-ра Тараса Барщевського, який детально висвітлив структуру Євангелія від Луки, подавши широкий історико-культурний та богословський дискурс епохи та особи євангелиста Луки. О. д-р Тарас запропонував присутнім структуру читання Євангелія на наступний рік та план обраних тем із Євангелія.

 Біблійний семінар на тему: «Молитовне читання Євангелія від Луки» із пропонованої Патріаршою катехитичної комісією серії «Катехиза дорослих».


Біблійний семінар на тему: «Молитовне читання Євангелія від Луки» із пропонованої Патріаршою катехитичної комісією серії «Катехиза дорослих».

Другий день семінару був присвячений практичним заняттям та доповідям прикладного спрямування: учасники мали змогу у групах молитися зі Святим Письмом та послухати про досвід організації спільнот у парафіях, яким поділився о.-ліц. Захар Михасюта.

Всі учасники отримали іменні сертифікати та запрошення до участі у наступних семінарах, а, більше за це, – безцінні знання та навички молитви зі Святим Письмом.

Катехитична комісія ставить перед собою мету посприяти поширенню та розвитку біблійного апостоляту в нашій Церкві за допомогою проведення таких семінарів. На другому семінарі із цієї серії плануємо поглибити отримані знання та навчити організовувати біблійний апостолят в парафії. Наступний семінар планується у листопаді 2018 року.