Select Page

Ватикан оприлюднив текст молитви – посвяти України та росії Непорочному серцю Марії

Ватикан розіслав єпископам по всьому світу текст молитви – посвяти України та росії Непорочному серцю Марії. ЇЇ очолить Папа Франциск 25 березня о 17:00 за римським часом.

Ось повний текст молитви, який опублікувала catolicnewsagency.com:

О Маріє, Мати Божа і Мати наша, в цей час випробувань звертаємося до Тебе. Як наша Мати, Ти любиш нас і знаєш нас: від Тебе не приховано жодної турботи наших сердець. Мати милосердя, як часто ми відчували Твою пильну опіку і Твою мирну присутність! Ти ніколи не перестаєш вести нас до Ісуса, Князя миру.

Але ми зійшли з цього шляху миру. Ми забули урок, винесений з трагедій минулого століття, жертви мільйонів, які загинули в двох світових війнах. Ми знехтували зобов’язаннями, які взяли на себе як спільнота націй. Ми зрадили мрії людей про мир і надії молоді. Ми захворіли на жадібність, ми думали лише про свої власні народи та їхні інтереси, ми стали байдужими й потрапили в свої егоїстичні потреби та турботи. Ми вирішили ігнорувати Бога, задовольнятися нашими ілюзіями, ставати зарозумілими та агресивними, придушувати невинні життя та накопичувати зброю. Ми перестали бути сусідами охоронцями та розпорядниками нашого спільного дому. Ми спустошили сад землі війною і своїми гріхами зламали серце нашого Небесного Батька, Який бажає, щоб ми були братами і сестрами. Ми стали байдужими до всіх і до всього, крім самих себе. Тепер із соромом кличемо: Прости нам, Господи!

Свята Мати, серед нещастя нашої гріховності, серед наших змагань і слабкостей, серед таємниці беззаконня, що є зло і війна, Ти нагадуєш нам, що Бог ніколи не залишає нас, але продовжує дивитися на нас з любов’ю, завжди готовий нам пробачити. і підняти нас до нового життя. Він дав тебе нам і зробив твоє Непорочне Серце притулком для Церкви і всього людства. З милостивої волі Божої ти завжди з нами; навіть у найнеспокійніші моменти нашої історії, ви з ніжною любов’ю ведете нас.

Тепер ми звертаємося до вас і стукаємо у двері вашого серця. Ми ваші улюблені діти. У будь-який вік ти показуєш себе нам, закликаючи нас до навернення. У цю темну годину допоможи нам і подаруй нам свою втіху. Скажи нам ще раз: «Хіба я не тут, я твоя мати?» Ви здатні розв’язати вузли наших сердець і нашого часу. Ми довіряємо Вам. Ми впевнені, що, особливо в моменти випробувань, ви не залишитеся глухими до нашого благання і прийдете нам на допомогу.

Це те, що ви зробили в Кані Галілейській, коли заступалися перед Ісусом, і Він учинив перше зі своїх знамень. Щоб зберегти радість весільного бенкету, ти сказав йому: «Не мають вина» (Ів. 2, 3). А тепер, о Мати, повтори ці слова і цю молитву, бо в наші дні вичерпано вино надії, радість втекла, братерство зів’яло. Ми забули нашу людяність і змарнували дар миру. Ми відкрили наші серця для насильства та деструктивності. Як нам дуже потрібна ваша материнська допомога!

Тому, о Мати, вислухай нашу молитву.

Зірко моря, не дай нам зазнати корабельної аварії у бурі війни.

Ковчег Нового Завіту, надихайте на проекти та шляхи примирення.

Царице Небесна, віднови мир Божий у світі.

Усуньте ненависть і жагу помсти, і навчіть нас прощати.

Звільни нас від війни, захисти наш світ від загрози ядерної зброї.

Царице Вервиці, дай нам усвідомити нашу потребу молитися і любити.

Царице людського роду, покажи людям шлях братерства.

Цариця миру, здобудь мир для нашого світу.

О Мати, нехай твоє скорботне благання зворушить наші зачерствілі серця. Нехай сльози, які ви проливаєте для нас, змусять цю долину, висушену нашою ненавистю, розквітнути заново. Серед грому зброї нехай твоя молитва наверне наші думки до спокою. Нехай твій материнський дотик заспокоює тих, хто страждає і тікає від дощу бомб. Нехай Ваші материнські обійми втішають тих, хто змушений покинути рідні домівки та рідну землю. Нехай Твоє скорботне Серце спонукає нас до співчуття та надихне нас відкрити свої двері та піклуватися про наших поранених і відкинутих братів і сестер.

Пресвята Богородице, коли ти стояла під хрестом, Ісус, побачивши учня біля тебе, сказав: «Ось Син Твій» (Ів. 19, 26). Таким чином Він довірив кожного з нас тобі. До учня і до кожного з нас він сказав: «Ось твоя Мати» (ст. 27). Мати Маріє, ми хочемо вітати Вас у нашому житті та нашій історії. У цю годину з вами під хрестом стоїть стомлене й розгублене людство, яке потребує довіритись вам і через вас посвятити себе Христу. Народ України та Росії, які шанують вас із великою любов’ю, звертаються тепер до вас, коли ваше серце б’ється від співчуття до них і до всіх тих народів, знищених війною, голодом, несправедливістю та злиднями.

Тому, Мати Божа і Мати наша, Твоєму Непорочному Серцю ми урочисто довіряємо і освячуємо себе, Церкву і все людство, особливо Росію та Україну. Прийміть цей вчинок, який ми виконуємо з впевненістю і любов’ю. Дай, щоб війна закінчилася і мир поширився по всьому світу. «Fiat», який виник у вашому серці, відчинив двері історії князю Миру. Ми віримо, що у вашому серці мир знову застане. Тобі ми присвячуємо майбутнє всієї людської родини, потреби та очікування кожного народу, тривоги та надії світу.

Через ваше заступництво нехай вилиється на землю Боже милосердя і повернеться лагідний ритм миру, щоб відзначити наші дні. Богородиця з «Фіат», на яку зійшов Святий Дух, відновить між нами гармонію, що походить від Бога. Нехай Ти, наше «живе джерело надії», напоєш сухість наших сердець. У твоєму лоні Ісус утілився; допоможи нам сприяти зростанню сопричастя Ти колись ходив вулицями нашого світу, веди нас тепер стежками миру Амінь.

Понтифік звершить обряд у Ватикані, а кардинал Краєвський – у Фатімі. Коментуючи таку ініціативу Апостольської столиці Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зазначив, що український народ віддавна очікував на цю духовну подію. «Поручаємо Непорочному серцю Марії всі наші страждання та надії на мир в нашій багатостраждальній країні», – додав Глава УГКЦ.

Посвята України Богородиці є давньою християнською традицією. Свого часу князь Ярослав Мудрий віддав народ Київської Русі під опіку Пресвятої Богородиці. Відновив цю посвяту в Зарваниці 1995 року світлої пам’яті Мирослав Іван кардинал Любачівський. Акт посвяти України під покров Пресвятої Богородиці відбувся в неділю, 6 квітня 2014 року, в усіх храмах УГКЦ в Україні і за кордоном. 23 жовтня 2016 року Блаженніший Святослав посвятив Україну Непорочному серцю Марії у Фатімі.

Підписка