Пропонуємо «Катехитичну скарбничку» – тематично організовану підбірку ідей та напрацювань на релігійну і освітньо-виховну тематику від Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ.

Запрошуємо використовувати представлені тут матеріалами і водночас заохочуємо надсилати нам власні. Таким чином будемо разом взаємно збагачуватися і сприяти покращенню рівня катехизації та християнського виховання загалом.

Якщо Ви зацікавлені надалі отримувати «Катехитичну скарбничку» – просимо підписатися на розсилку на сайті Патріаршої катехитичної комісії.

Тема: ХРАМ

Цього разу пропонуємо ближче придивитися до храму, який є особливим місцем зустрічі з Богом. Як колись людина бачила і створювала такі місця? Яким було поняття храму у Старому Завіті? Як змінювалося облаштування храму, допоки він не набув звичного для нас вигляду? Якими є сучасні архітектурні складові християнського храму і що вони символізують? Про це читайте у матеріалі “Пояснення храму”.

Доповнити теоретичне представлення теми храму на заняттях пропонуємо переглядом фрагменту фільму “Пояснення храму та Божественної Літургії”:

Краще представити тему храму нашим найменшим вірним допоможуть відповідні карти

і, звичайно, розмальовки

Діти радо беруть участь у заняттях, де вони є не просто слухачами, але й активними учасниками. Цього разу можете запропонувати їм виготовити макет – модель церкви:

І не забудьте про пісню:

Тема храму неодмінно пов’язана з правилами поведінки у ньому. Перебуваючи у храмі, кожен з нас інколи ставить собі запитання: Чи правильно поводжуся у ньому? Чи у відповідний момент роблю знак хреста? Чи належно пристую до Святого Причастя? Як правильно брати благословення у священника? Відповіді на усі ці запитання можна знайти у книжці о. Дмитра Сенейки “Рекомендовані правила поведінки у Божому храмі”.

Підготувала Юлія Козіброда